Ankara Halı Yıkama

Ankara Çankaya & Yenimahalle Halı Yıkama Hizmeti

Ankara halı yıkama firmaları bünyesinde, yılların verdiği tecrübemizle Ankara da halı yıkama işimizi kendi bünyemizde kurmuş olduğumuz halı yıkama farikasında etkin bir halde devam ettirmekteyiz.

Ankara halı yıkama şirketleri arasında öne çıkan halı yıkama fiyat listesi sayfamızdan; halı, koltuk, perde ve diğer tüm yıkama hizmetlerimize ilişkin fiyatlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Halıların üzerinde zaman içerisinde bakteri ve toz kalıntıları oluşur. Bu bakteri ve kalıntılar evde yapılan işlemlerle ve profesyonel olmayan yıkama firmalarının uyguladığı yıkama işlemi ile temizlenmez. Dezenfeksiyon ve toz alma işlemi gerekir.

Firmamızda halılar yıkanmadan önce leke kontrolünden geçer ve sonra toz alma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında özel tasarlanmış makine ile halı, yüksek çırpma ve titreşime tabi tutulur.

Otomatik makinemizdeki şu sırayla; yumuşatma, ultraviyole ışın, ozonla hazırlanan solüsyonla derinlemesine yıkama işleminden geçer.

Halılarınız tam otomatik makinede yıkandıktan sonra asansörle taşınarak hijyenik bir ortamda kurumaya bırakılır. Kuruma işleminden sonra kontrolü yapılan halı paketlenir ve müşteriye servis edilir.

Makine Halı Yıkama

Makine halıların halı yıkama yapılmadan önce halı içine nüfuz eden tozların ve özellikle saç kıllarından arındırılması gerekir. Bu bağlamda önce çırpma makinası tabir ettiğimiz otomatik makinamızda toz ve kıllarında arındırılır. Makine halıları çok çeşitlidir artık günümüzde akrilik, viskon, polyester, yün ve elyaf, bambu gibi çok çeşitli iplerden dokunmaktadır. Bu yüzden ipin cinsi göz önüne alınarak yıkama işlemi yapılır.

Yıkama işleminde kullanılan halı şampuanların bitkisel olması ve suda çözülebilen olması ve ph derecesi önem arz etmektedir. Yıkama işlemi bittikten sonra sabun tamamıyla halıdan arındırılması gerekmektedir, tam anlamıyla arındırılmadığı takdirde halınız daha çabuk kirlenecektir. Halılarınızı verdiğiniz firmanın tüketici tarafından araştırılması gerekmektedir. Bir halı yıkama firmasında tam otomatik halı yıkama makinaları, toz alma ve kurutma odalarına sahip olması gerekir.

Milas Halı Yıkama

Milas halıları Bodrum ili Milas ilçesinde dokunan, pastel renk ve motifleri ile yün çözgü üzerine yün ip ile sık dokunan halılardır. Her zevke hitap eden çizgisi ile evlerimiz de milas halısı yerini almıştır. Sık dokuması ile düğüm sayısı fazla olduğundan emeği çoktur. Bu halıların temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır.

Isparta Halı Yıkama

Isparta halıları pamuk üstüne yün dokunan halılardır, ülkemizde neredeyse her eve girmiştir. Isparta yöresinde dokunmuş halılar şimdiler de patch work diye mağazalarda yerine alan halılar, boyanarak yeni modern hali ile evlerde yerini almaya başlamıştır. Isparta halıları el dokuma halısıdır itina ile boyaları koruma altına alınarak yıkama işlemine tabi tutulur. Profesyonel tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa temizlenmelidir.

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halıları Ülkemizde tarihimizi ve yaşamı anlatan göz nurları olarak o yöreyi anlatan yaşayan bir anlatım eseridir. Her bölgemizde dokunan halılar o yöreye ait motif, desen ve renklerden oluşur. Yün den ip haline gelmesi kök boyalarla boyanıp tezgâhlarda dokunarak sanat haline gelmesidir. Bu halıların profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa temizlenmelidir.

Yün Halı Yıkama

Yün halılar denildiğinde genel anlam olarak el dokuma halıları gelir, Ülkemizin neredeyse her bölgesinde yün çözgü üzerine yün ip ile dokunan halılardır. İpleri hakiki yünden ve elde boyanır. Bu halıların temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır. Boyalarının akmaması için boya korumalı yıkanmalıdırlar.

Buhara Halı Yıkama

Buhara halıları adından da anlaşılacağı gibi İran ülkesinde Buhara bölgesinde dokunan el dokuma halılardır. Kırmızı ağırlıklı tonlarda yün çözgü üzerine yün ip ile sık dokunan değerli halılardan olup ülkemizde tanınmış halılardır. Buhara halıları temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır.

Step Halı Yıkama

Step halıları yeni tarzı ile ülkemize ithal veya özel imalat olarak dokunmuş halılardır. Halıların arka tarafları kumaş ile kaplanmış olabiliyor. Bu halıların temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır.

Çin Halı Yıkama

Çin halıları adından da anlaşılacağı gibi Çin de dokunan el dokuma halılardır pastel renkler ağırlıklı tonlarda pamuk çözgü üzerine yün ip ile sık dokunan değerli halılardan olup ülkemizde tanınmış halılardır. Çin halıları temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır.

Nepal Halı Yıkama

Nepal halıları isminden de anlaşılacağı gibi çin de dokunan ve ülkemize ithal olunan pahalı halılardır. Genellikle yün çözgü üzerine yün dokunan pastel renklerdedir. Nepal halıları narin ve kullanılmasında özen gösterilmesi gereken halılardır. Nepal halıları üzerine dökülen çay, kahve, şarap gibi içecekler yanlış ve geç kalınan uygulamalarda kalıcı olarak lekelendirilmektedir . Bu halıların temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır.

Kilim Yıkama

Kilim elde boyanan iplerin dokuma şeklinin ismidir. Düğüm atılarak ve YÜN payı bırakmadan dokunur. Günümüzde dekorasyon olarak duvarlara dahi asılmakta olup, çanta dahi yapılmaktadır. Güzel renkleriyle otantik bir hava oluşturan kilimlerin temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa yapılmalıdır.

Hereke Halı Yıkama

Hereke halıları, İstanbul hereke yöresinde dokunan pamuk çözgü üzerine yün ip ile dokunan, dokuma sıklığı ve desenleriyle ülkemizde en değerli halılarımızdandır. Hereke de ayrıda ipek halılarıyla dünyaca tanınmış nadide halıların dokunduğu bir yer dir. Dünyanın en iyi halıları dokunmuş ve dokunmaya devam etmektedir. Bu halıların temizleme işlemi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yılda en az bir defa temizlenmelidir.

Diğer Halı Yıkama Hizmetlerimiz

 1. Ankara Halı Yıkama
 2. Makine Halısı Yıkama
 3. Yün Makine Halısı Yıkama
 4. Shaggy Halı Yıkama
 5. Patchwork Halı Yıkama
 6. Döşeme Altı Halı Yıkama
 7. Peluş Halı Yıkama
 8. Empera Halı Yıkama
 9. Bambu Halı Yıkama
 10. Kaymaz Taban Halı Yıkama
 11. Yerinde Halı Yıkama
 12. Digital Baskılı Halı Yıkama
 13. Deri Halı Yıkama
 14. Tebriz Halı Yıkama
 15. Kuka Halı Yıkama
 16. İran Halı Yıkama
 17. Kafkas Halı Yıkama
 18. Yörük Halı Yıkama
 19. Kovanlı Kök Boyalı Halı Yıkama
 20. Özel İmalat Halı Yıkama
 21. Kilim Yıkama
 22. Yolluk Yıkama
 23. Antika Halı Yıkama